Home Genel 5 TEMMUZ AY TUTULMASI VE MUHTEMEL ETKİLERİ ÜZERİNE

5 TEMMUZ AY TUTULMASI VE MUHTEMEL ETKİLERİ ÜZERİNE

by ulgen
0 comment

Ay tutulması geçen pazar gerçekleşti, bir önceki tutulmanın Merkür derecesinde Güneş, yükselen yöneticisi olarak yer alıyordu. Tutulma Sirius-Vega-Merkür etkisindeydi. Bazı olayların tezahürünün oldukça hızlı olacağını ve ilahi olana hizmetinin kolaylıkla anlaşılacağı bir süreç olacağını düşündürüyor. Tutulmanın yöneticisi Satürn zararlı olduğu 29 derecede, yönettiği Oğlak burcunda retro durumda. Bu yerleşimiyle önümüzdeki süreçte zorluk yaratan özelliği ön plana çıkıyor. Satürn sistemin içinde Mars haricinde tüm gezegenlerin son yöneticisi, bu açıdan oldukça zor, çatışmalı, riskli bir dönem bizleri bekliyor. Mars oldukça güçlü bir şekilde Kiron ile kavuşuma ilerliyor. Kiron’la kavuştuğunda kendi gücüyle sınanacak, bir miktar yaralı ve yenik hissedebiliriz bu birkaç günlük süreçte. Sonrasında Mars’ın ateşli, dürtüsel, özgüvenli, şişkin egolu, savaşçı tarzı yakıt olacak ve hepimiz her ne ile uğraşıyorsak o konu ile ilgili muazzam ilerleme kaydedeceğiz. Bu global salgın açısından bakıldığında da aynı şekilde çözüme yönelik mücadele gücü olarak açığa çıkacak.

Beden sağlığı ile ilgili olan Ay tutulduğu zaman kendimizi güçsüz, kemiklerimizi, cildimizi ve dişlerimizi sağlıksız hissedebiliriz özellikle de Satürn’ün oğlak burcunda geçireceği son altı ayının etkileriyle örtüştüğünü düşünürsek. Bu tutulma Satürn oğlaktaki son turunu yaparken ona eşlik edecek, bu bakımdan oğlak burcu haritanızda hangi evde yer alıyorsa önümüzdeki altı aylık süreçte sizi meşgul edecek konular son bir gayret ve sonuçlanma isteyen konular o evle ilgili olacaktır. Bu tutulma ve Satürn aynı meseleleri olgunlaştırmak için el ele veriyor.

Burçlar bazında ele almak gerekirse,

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ,

Son iki buçuk yıldır kariyer hayatında ve toplum önünde yaşanan zorluklar ve sorunlar yerini sizin inisiyatif alarak harekete geçmenizle müthiş bir yükselme potansiyeline bırakıyor. Bu sayede öz değer, öz saygınızı, maddi kaynaklarınızı arttırarak daha önce olmadığı kadar dönüştürecek deneyimler de ortaya çıkma fırsatı bulacak.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

Son iki buçuk yıldır zorlandığınız yurt dışı işler, yabancılar ve yüksek öğretim, bilgi, felsefe ve din konularında bir sona geliniyor, fakat siz o desteği ve mücadele yeteneğini nerden bulduğunuzu bilmiyorsunuz, sizi top yekün bir değişim bekliyor. İlahi destek alarak ve başkaları için de fedakarlık yaparak ilerleyeceksiniz. Sonuçta kimlik ve kendinizi ifade edişinizdeki cesur değişim ruh ve beden sağlığınıza yansıyacak.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

2017 Aralık ayından beri yaşadığınız borç alacak, kredi, faiz, miras, ortak paralar, kendine dönüşme krizleri, eşinizle kurduğunuz yakınlığın dönüştürücü etkisi gibi konularda bir topluluk ve size benzer insanların yardımıyla önemli bir farkındalık yaşayıp bilinç dışınızdan dönüşüm gerçekleştireceksiniz. Bu dönüşüm süreci, sizin için beş yıl sonraki Uranüs ikizler geçişinde tam anlamıyla görünür olmaya başlayacak.

YENGEÇ YÜKSELEN YENGEÇ

Bu tutulma ile Aralık 2017 den beri deneyimlediğiniz evlilik, partnerlik, yakınlık, ortaklı işler konusundaki sorunlar için son dönemece girdiniz. Bu konularda yaşadığınız zorluklar kariyer alanındaki hızlı değişimler yoluyla dönüşmek zorunda kalacak. Bu çatışmalı sürecin sonunda bambaşka bir iş ve sosyal çevre ve ün kazanmanız mümkün olacak.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

Son iki buçuk yıldır iş ve sağlık alanında verdiğiniz çabalar sonunda yüksek bilgi arayışınız ve çalışmanız sayesinde sonuç vermeye başlıyor. Sağlığınızla ilgili öncesinden daha duyarlı olarak ve çözüme yönelik bilgi edinip harekete geçerek, işinizle ilgili ise bilgili insanlardan zorlanarak da olsa etki almaya açık olarak kariyer alanınızdaki önemli dönüşüme yakıt sağlıyorsunuz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

Bu tutulma ile 2017 Aralık ayından bu yana yaşadığınız gerçek aşk arayışınız bir nihayete eriyor. Kuracağınız çok derin bir yakınlık sayesinde tanrısal bilgiye gözlerinizi açmanız mümkün, bu sizi hem yakacak hem de aydınlatacak bir ilişki olabilir. Öte yandan yaratıcı çabalarınız, tasarımlarınız artık işinize yatırım yapacak bir ortak ile Dünya çapında bilinir, iş yapar hale gelebilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

Son yıllarda aile büyükleriniz, miras, gayrimenkul, ev değişikliği gibi konularla ilgili uğraşlarınız kurulacak bir ortaklık, evlilik, dava veya taşınma işi ile şekil değiştirecek, bu sizin ortak paralar ve krediler, borçlarla ilgili alandan elde edeceğiniz fırsatlara zemin oluşturacak.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP

Kendinizi ifade etmek, yakın çevrenizle olan ilişkiler, kardeş, kuzen ve genç akrabalarla olan diyaloglarınız, sosyal medyadaki aktifliğiniz konusunda yaşadığınız zorlukları aşmak için belki bir işe girebilir, varsa işinizi değiştirebilirsiniz. Bu sizin evlilik ve ortaklıklar alanında yaşadığınız krizlere de bir dönüşüm yakıtı sağlayacaktır. Fakat dikkat edin bedensel çalışma ile faydalı olmak için çaba vermezseniz sağlığınız ile ilgili zorlanarak farkındalık kazanmak durumunda kalabilirsiniz. Ev hayvanı almak da bir çözüm olabilir tabi.

YAY VE YÜKSELEN YAY

Maddi konularda yaşadığınız sorunlar yaratıcı fikirleriniz ya da çocuklarınızın zorlamasıyla çözümlenebilir. Ya da çocuklarınız öz değer ve öz saygı kazanmanızı gerektirecek meselelere yol açabilirler. Her şekilde sonunda iş çevreniz ve şartlarınız değişebilir, ya da siz bu hayattaki gerçek görevinizi keşfedebilirsiniz, kolay gelsin.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

Sizin meseleniz son iki buçuk yıldır değil (2009 dan beri) bu altı aylık süreçte de hemen çözümlenmeyecek (2023 sonu tamamlanacak), fakat bu etkileşimlerden en fazla dönüşüm ve ilerlemeyi siz elde ediyorsunuz. Önümüzdeki dönemde ailenizle, köklerinizle yüzleşmek zorunda kalacaksınız, bu belki de bir büyüğünüzle ilgili sağlık sorunu olabilir, bu sayede kendinize karşı daha yumuşak olmayı başarabileceğiniz bir süreç başlayacak, gerçek yaratıcılığınızla buluşmak için bunu yaşamanız gerekiyor.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA

  Uzun zamandır bilinçdışınızdan gelen bilgilerle uğraşıyorsunuz, neredeyse onları yorumlayabileceksiniz derken hep elinizden kaçıyorlar ya da sizin odağınız değişiyor, bu süreçte elinizi kolunuzu kullanarak uygulayacağınız pratik teknikler öğrenebilirsiniz ve müfredatlı aşırı zor olmayan bir eğitim sayesinde bu zorlanmadan kurtulup bilgiye erişim sağlayabilirsiniz. Bu elbette ki kolay olmayacak büyük bir enerji, zaman ve çalışma istiyor. Sonuçta elde edeceğiniz kendinizle ve köklerinizle sağlam bir bağlantı olacak belki de gerçek kendinizle karşılaşabilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK

İş ve sosyal çevrenizdeki krizler dönüşmek için bekliyor. Bu alanda köklü değişimler geçirdiniz ve olgunlaşmaya çalışıyorsunuz. Kendinize size gerçekten benzeyen, aynı tip aktivitelerden hoşlanan, benzer tekamül seviyesinde insanlardan oluşan bir iş ve sosyal çevre kurma şansı maddi kazanımlarınızı gösteren evdeki aşırı hareketlenme ve öz sevginizdeki artış sayesinde geliyor. Bu iki kazanım alanının çatışması her ikisinden de faydalı etkiler getirecek. İletişim, kardeş ve akrabalarla olan ilişkiler ve sosyal medya bilinirliğiniz de bu durumdan etkilenecek.

You may also like

Yorum Bırakın

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız. Kabul Et Daha Fazla Oku