Home Genel 5 HAZİRAN 2020 YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

5 HAZİRAN 2020 YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

by ulgen
0 comment

Ay tutulmaları duygusal ve kontrol edemediğimiz dürtülerimiz ile yüzleştiğimiz zamanlardır. Ay tutulmaları gerçekleştiği zaman önemli bir kadının öleceği kehaneti yapılırmış eski astrologlarca. Ay, insanın dişil gizemli yanını, beden sağlığını, duygusal hafızasını, anneliğini ve annesini temsil ettiği için oldukça önemli enerjisel değişimleri haber veriyor olabilir. Güneş tutulmalarının oldukça açık etkilerine rağmen ay tutulmaları bir miktar daha daha örtük etkiler verebilir, mesela zaten içsel seyreden bir çatışmayı çözümlemek ya da uyanış gibi deneyimlememiş birinin dıştan göremeyeceği büyük değişimleri getirebilir. Aydınlanma da bireyin psikolojik ve bazen bir ölçüde fiziksel manada ölümü deneyimlemesidir. Örneğin aydınlanma, kişinin prenatal tutulmasının oluştuğu aksta tekrarlanan bir ay tutulması ile gerçekleşebilir. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Kişi bambaşka biri yani kendisi olmayı deneyimlemeye başlayabilir.

Güneş ve Ay tutulmalarının haritalarda çok önemli olayları, büyük dönemeçleri göstermesi için natal ay düğümleriyle kavuşum, karşıt, kare gibi önemli bir açı ilişkisi içinde olması gereklidir. Aynı saros serisinde olmasa da bu tip bir açı ilişkisi de tetikleyici önemli bir faktördür. Bunlara ek olarak natal kişisel gezegenlerin tutulma haritasının jenerasyon gezegenleri dediğimiz Uranüs, Neptün ve Pluto’yla (bir veya daha fazlasıyla) açısal ilişki içinde olması da önemli göstergelerdendir. Bunlar incelendiğinde çok önemli olayların gerçekleştiği yaşamsal dönemlerde karşımıza çıkan kombinasyonlardan oldukları görülür.

Gelelim yaklaşmakta olan Ay tutulmasına, tutulmanın sabian sembolü ‘’Deniz martıları bir gemiyi izliyor’’ kişinin bu yaşamdaki deneyimden payını almak için her an beklenti içinde olduğunu anlatan bir sembol. Yükseleni oğlak burcu, son derece ciddi, somut, gerçekçi, faydacı, pratik ve sorumluluk sahibi bir görünümü vardır bu burcun, psikolojik ihtiyacı, kişinin kendi varoluşunun gerçekliğiyle hizalanmasıdır. Olayları ciddiyetle ele alıp profesyonelce davranmak isteyeceğimiz bir süreç. Yükselen yöneticisi 1. Evde 2. Burçta yerleşmekte olan burç yöneticisi asaletinde olan Satürn. Ne yaptığını bilen, güçlü, hazımlı, kendinden emin bir süreci işaret ediyor. Edilgen değil etken olduğumuzu hissettiğimiz bir süreç. Ay tutulmasının yöneticisi Jüpiter de 1. Evde, bu da kendimizi daha etkili hissetmemizi sağlıyor. Sanki herşey bizzat elimizdeymiş gibi. Fakat gözden kaçan ve bence de en önemli olan şey ay düğümlerinin ve Güneş-Ay ikilisinin 6-12th aksında ve burçlarda yerleşmiş olmasıdır. Bu görünüm bizim normal yaşantımızı büyük bir ciddiyetle ve sorumlulukla sürdürüp dilediğimiz şekilde yönetirken arka planda kalmış, farkında olmadığımız bu yaşamdaki görevlerimizi anlamamız ve olmamız gereken kişilere dönüşmemiz için bazı örtük bilgilerin ortaya çıkmasına işeret ediyor olabilir. Bu anlamda aramızdan bazıları büyük dönüşüm ve aydınlanmanın eşiğinde diyebiliriz. Peki kimler bunlar, yukarda saydığım bağlantılara sahip olanlar, ve daha türkçesi yaklaşık 11-21 derece değişkenlerde önemli kişisel gezegenleri olanlar, ay düğümleri ikizler-yay aksında olanlar, 20-28 derece öncülerde önemli gezegenleri olanlar ve 4-12 derece sabitlerde önemli noktaları ve gezegenleri olanlar. Şimdi böylesine önemli bir farkındalığı kazanma ihtimali olanalar elbette ki bu göstergelerden birkaçına birden sahip olanlardan çıkacaktır. Bu da oldukça matematiksel ve adil de… bu işler sırayla gerçekleşiyor doğada da böyledir zaten mesela dişi kuş kuluçkaya yatarken erkek kuş gidip yiyecek toplar, aynı anda yoğun sorumluluk altıda olmazlar.

Peki ya diğerleri onlar hiç etkilenmeyecekler mi bu tutulmadan? Tutulmalar dkkate değer enerji değişimleri olduğundan herkes o etkiyle haşır neşir olur fakat aynı şiddette olmaz. Bu yağmur yağarken bazılarımızın şemsiyesinin olması, bazılarımızın arabada, otobüste olması, kimimizin okulda, işte, evde oması gibidir. Çoğunluk aşırı ıslanmayacaktır. Ama herkes bilmediği arkasında dönen bazı şeylerin açığa çıkmasını deneyimleyebilir, kafasını kullanmak, kendisini korumak zarureti ortaya çıkabilir. Evde kalma bittiği halde bir süre daha gözlem yapma ve temkinli şekilde hareket etmeyi mantıklı bulabilir. Bunlar olası senaryolar. Normal hayata dönülmüş olsa da bazı temizlik alışkanlıklarını sürdürmek gerekliliği anlaşılabilir, eskiye göre normal hayat denilen şeyin artık daha düzenli, hijyen öncelikli, mesafeli ve bir miktar mekanik olduğu farkedilebilir. Seyahat yasakları kaktığı halde ve tatil planı yapılmış olmasına rağmen, harekete geçmekte zorlanılabilir ya da nedensiz bir isteksizlik ve kafa karışıklığı deneyimlenebilir. Seyahatlerde uzak yerler değil yakın yerler tercih edilebilir.mevcut salgın hastalığın kökeni ya da niteliği ile ilgili daha sahici bilgiler ortaya çıkabilir, buna karşılık daha sahici ve etkili yöntemler geliştirilip bilgi kollektif alanda yaygınlaşabilir.

Bu tutulmanın etkilerini çok olumlu buldum, umarım bu ay gerçekleşecek diğer tutulma haritasını incelediğimizde de bu olumlu etkilerin devamını gözlemleyebiliriz, herkese çok güzel bir Haziran ayı ve tutulmalar mevsimi dilerim…

You may also like

Yorum Bırakın

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız. Kabul Et Daha Fazla Oku