Home Genel 8 NİSAN TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY

8 NİSAN TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY

by erol
0 comment

8 Nisan’da terazi burcunun 19. derecesinde bir dolunay gerçekleşecek. Terazi burcu güzellikler, sanat, diplomasi, insan ilişkileri ve evlilikle ilgilidir ve Venüs tarafından yönetilir. Bu dolunayda ilişkilerdeki problemlerin şifalanmak üzere görünür hale gelmesini deneyimleyeceğiz. Dolunayın düzenleyicisi Venüs ikizler burcunda iletişim ile tatmin olan bir yerleşimde ve Merkür ile karşılıklı ağırlama içinde olduğu için güçlü durumda. Bu da mevcut ilişkilerin iletişim ve karşılıklı empati ile düzelme şansına sahip olduğuna işaret ediyor. İlişkiniz iyi durumdaysa evli değilseniz, evlenip aile kurmaya karar verebilirsiniz, ya da her şey netlik kazanacağı için bazı ilişkiler de son bulabilir. Evliyseniz ilişkinizi geliştirebilir her iki tarafın da tatmin olacağı bir seviyeye ilerletebilirsiniz. Çünkü neredeyse bütün ilişkiler ölümü tattı bu iki haftalık süreçte, herkes ilişkisinin iç yüzüyle karşı karşıya kaldı. Fakat sonuçlar natal harita yerleşimlerine göre değişkenlik gösterecektir. Elbette ki bir ilişki için zaten iki seçenek vardır ve bunlar olasılık bazında her zaman mevcuttur. Burada kastettiğim bizim ilgimizin bu konu üzerinde yoğunluk kazandığı.

Dolunay haritasında ilkbahara giriş ekinoks haritasındaki gibi balık burcu yükseliyor, fakat şimdi vizyon netleşmeye başlamış görünüyor. İnsanlar hala evlerinde, haritaya göre de burada öğrenilmesi yapılması gereken işler var, ay düğümlerinin de Neptün-Merkür kavuşumunun da yeri ve burçları değişmedi. Fakat Merkür Neptün’den ayrıldı ve artık yavaş yavaş uzaklaşıyor bu zihinsel olarak berraklaşmaya başlamak ve hastalıklara yakalanma riskinin de düşüşe geçmesi demek. Yükselen yöneticisi Jüpiter, Pluton’a kavuşuma gidiyordu, ve hatta Mars, Satürn arasına sıkışmış durumdaydı 11. evde, aslında iyi talih evidir ve Jüpiter’in de refahıdır. Şimdi ise Pluton’dan ayrılmış durumda* yani çok zorlu bir transiti geçmiş ve bundan güç kazanmış.

Dolunay haritasını değerlendirmeye devam edecek olursak, bu haritada Jüpiter’in çok kötü durumundan orta seviye duruma hatta bu burçta olabileceği en iyi duruma gelmiş olduğunu söyleyebiliriz. Düzenleyicisi Satürn daha iyicil çalıştığı kova burcuna geçti ve Mars ile kavuştu, bu Satürn’ün iyice ısındığına ve eril tarafının daha da güçlendiğine işaret ediyor. Havaların da ısınmasıyla, Satürn artık soğuk hava ile artan bir hastalık ile bağlantılı kötücül etkisini kaybediyor. Jüpiter, Pluto ile yaptığı kavuşumdan güçlenerek çıktığından, hatta bu gelirleri gösteren evde gizli zenginliklerin ve bilgilerin ortaya çıkması demek olduğundan ekonomik olarak bazı beklenmedik düzelmelere işaret olarak değerlendirebiliriz. Bu yerleşim şimdi derin farkındalıklar kazanan halktır aynı zamanda. Zira dolunay derecesinin sabian sembolü ‘’hırsızlar çetesi saklanıyor’’  şeklinde. Bu sembol de halkın bazı bilgilere vakıf olmaya başlaması demek çünkü her dolunayda gizli bir bilgi aşikar olur, güzel bir büyüme görünür hale gelir ya da bir iş sonuca bağlanır. Şimdi ise herkesin gözü kulağı koronavirüs ile ilgili gelişmelerde, dolayısıyla ortaya çıkacak olan da muhtemelen komplo teorilerinin bazılarının gerçek olduğudur. Radikal Uranüs ile dürtüsel ve savaşçı Mars’ın yaptığı kare açı da ortaya çıkan şeylere verilecek sert tepkileri gösteriyor. Bu çağda en önemli şey bilgidir. Bir bilginin kollektifin zihninde netlik kazanması demek o durum her ne ise şifasının da kısa zamanda ortaya çıkması demektir.  Kiron’un Güneş ışınlarından kurtulduğu 13 Nisan tarihindeki gelişmeleri bekliyorum. O günlerde şifalanmaya başlayacağız demiştim hatırlarsanız önceki bir yazımda. Bu dolunay haritasında da Kiron tüm burç sitemine göre 2. evde yer alıyor Güneş’le birlikte ve bu hastalanan insanları destekleyen bir yerleşim. Sevgiyle bir süre daha evde kalın, az kaldı çıkacağımız günler yakın…

* (bu açı tekrarlayacak ama asla tekrar 4 te 4 olmayacak. 12 Kasım’da Satürn son kez oğlak burcunda düz harekette olduğu halde tam açılı kavuşum olmadan tekrarlayacak. Mars koç burcunda direkt harekete dönmek üzere durağanlaşmış olacak, bu bağışıklık sisteminin çok güçlenmeye ve desteklenmeye başlaması demek. 30 Kasım ay tutulması ve 14 Aralık Güneş tutulmalarının haritalarında hastalık evinde yer alan güney ay düğümü-Merkür- Ay- Güneş kavuşumunun, farklı bir mutasyon ile virüsün etki alanının değiştiğini (çocuklar ve genç yetişkinleri de etkileyeceğini), Satürn’ün anaretik derecede (17 Aralık’a kadar) Jüpiter de onun gerisinde bir süre (21 aralık a kadar) daha seyrederek kötücül etkisini sürdüreceğini düşündürüyor. Fakat bu görünüme üçgen açı ile eşlik eden koç burcundaki Mars’ın son derece güçlü bir bağışıklık sistemine ve aşı gibi bir desteğe işaret ettiğini bu sebeple ölümcül vakaların daha az ya da hic olmayacağını düşünüyorum)  Virüsün ikinci yükselişini gösteren Kasım ayındaki kavuşum etkisini ve o civardaki tutulma etkilerini ileriki yazılarda detaylıca değerlendireceğim)

You may also like

Yorum Bırakın

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız. Kabul Et Daha Fazla Oku