Home Burçlar SATÜRN KOVA, BURÇLARI HANGİ HAYAT ALANLARINDAN NASIL ETKİLEYECEK?

SATÜRN KOVA, BURÇLARI HANGİ HAYAT ALANLARINDAN NASIL ETKİLEYECEK?

by erol
0 comment

Satürn zorlayıcı etkisiyle yaz ortasına kadar kova burcu niteliklerini hayata geçirme baskısı yaratıyor demiştik. Yıl sonunda tam kış soltisinde Jüpiter’le kavuşarak 20 yıl sürecek kova burcu sürecini başlatacak. Bu arada yılın son altı aylık süresince yine oğlak burcunda geri ve ileri hareket yapacak ve bu arada da yine Jüpiter ve Pluto ile kavuşacak. İçinde bulunduğumuz salgın hastalık sürecinin ikinci dalga en yüksek hareketini 7 Kasım haftası ve civarında yaşayabiliriz, Jüpiter’ in Pluto ile tam kavuşum yaptığı ve Satürn’ün yakın denebilecek bir orbda bulunduğu zamanlarda yani. Satürn ve Pluto’nun partil kavuşumu yok, bundan sonra beklenebilecek küresel salgın ile ilgili etkileri bu süreçte yaşananlardan daha sakin deneyimlenecek, derslerin anlaşılacağı dönem olacak diyebiliriz özellikle son kavuşuma.

Satürn kova burcu niteliklerini hayatımızda tesis etmemizi istiyor, bu konuda deneyimleri çekeceğiz demiştik, peki kova burcu nitelikleri nedir diye sorduğunuzu duyar gibiyim, bu konuda geçen yıllarda yazdığım bir yazının linkini buraya koyuyorum, ilgilenenler bakabilir, http://coachteam.com.tr/uranus-gercege-sadakat-astroloji-ve-baglantisizlik/.

Hangi burç hangi alanda deneyimleyecek yükselen ve Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

KOÇ BURCU

Kendinizi sosyal hayatınızın getirdiği ün ile tanımlamanız, iş hayatından kazandığınız arkadaşlıklar ve çevreniz, işinizin maddi getirileri, anne olmanız ya da baba, bir artist misiniz? böyle mi biliniyorsunuz  ününüzü ne destekliyor?  Her ne ise onun verdiği tatmini bırakmaya hazır olun. Neden mi? çünkü bu bakış açısını yeniden yapılandırmanız gerekiyor. Satürn kova burcunda bizi gerçekle yüzleştirmeye çok isteklidir, kova burcunun modern yöneticisi Uranüs gerçeğe hizalanma konusunda en zorlayıcı gezegendir. Çünkü hem hizalanmayı hem de bunu üst bilinçle idrak etmeyi ister. Her zaman idrak akıl ve tekamülle bağlantılı olduğundan es geçildiğinde fark edilmesi oldukça güçtür. Kova burcunun gerçek ve doğru takıntısını şimdiye kadar bir şekilde sert açılı transitlerde sosyal çevrenizi gösteren yaşam alanınızda deneyimlemiş olabilirsiniz. Şimdi asıl olması gerekeni hayatınıza geçirmeniz gerekiyor en azından bundan sonrası için olması gerekeni. Sizin şimdiye kadar kurmuş olduğunuz sisteminiz işlemez hale gelmiş ve yeni bir düzen kurmanız gerekliliği doğmuş ve bunu belki de dijital ortamda yapmanız gerekiyor olabilir. İşinizden sağladığınız gelirlerin de bir kısmının artık dijital ortamlarla bağlantılı olması yerinde olur.

BOĞA BURCU

Meslek hayatınızda yerine getirilmesi gereken devrimci fikirler, beklenmedik radikal kararlar, kendinizi özgün halinizle ifade etmeniz gerekliliği  ve statünüzü değiştirmeye, olması gerekenle hizalamaya duyduğunuz inanç bu transit süresince zorlayarak bu dönüşüme katkı sağlayacak. Başta sosyal görünürlüğünüzde, farklı kimliğinizde baskılanma yaşayacaksınız. Bir boğa burcu için gerçekle hizalanmak gereklililiği, tepe noktasında olması, bunu hayatının bir döneminde gerçekten başarmak demektir ve bunun tam zamanı çünkü sizin keyfinize düşkün tembel yapınızı ancak ve ancak Satürn kırabilir. Dolayısıyla bu transit sizlere toplum önünde aslında kimseniz o olarak kendinizi ifade etme şansı verecek.

İKİZLER BURCU

Yükseköğretim, dinler, felsefe ve yüksek bilgi ikizler burcu için sırf bilgi ile alakalı olduğu için çok önemlidir. İkizler burcu bu transiti üçgen açı ile alıyor, oldukça destekleyici bir görünüm. İlk başta bilgi ile ilgili sorunlar, problemler, yurtdışında yaşanacak sorunlar, hukuki meselelerde problemler gibi deneyimlense de (Satürn mevzu bahis olunca üçgen açı dahi ilk başta sorun yaratabilir) sonrasında çok önemli bir farkındalık yaşanarak bilgide derinleşme ve güven gerçekleşecek. Evrensel bilgiye inanç, yabancılar ve yurtdışı ile ilgili ertelenmiş deneyimler yaşanabilir. Bilgi ile ilgili yanlış bir tutum varsa bunların düzelme, bilgide derinleşme ve aydınlanma zamanı.

YENGEÇ BURCU

Şimdiye kadar yakın ilişkiden ne anladıysanız bunu düzeltme zamanı. Ortaklıklarla üretilen her türlü değer, ilişkiyi beslemek içindir sadece sizi değil! Eğer dürüst değilseniz bu 8. evin vadettiği gerçek tekamüle erişmenizi engelleyen bir unsurdur. Cinsellik nasıl bir dönüşüm ve tekamül aracıdır? Bunu paylaşırken ne kadar kendinizsiniz ve bu sizi ne kadar derinlemesine dönüştürebilir? Siz eşinizle olan yakınlığınızda samimi, yalansız, duvarsız değilseniz kova burcunun gereklerini yerine getiremediniz demektir. Dürüst olmayı ve çırılçıplak kalmayı öğreneceksiniz! Satürn sizi önce ilişkilerinizde ters yüz edecek, sonra da eğer cesaretiniz ve gücünüz varsa karanlıklara doğru çekecek teslim olma beceriniz oranında ruhsal olarak yükseltecek.

ASLAN BURCU

Aslan burcu evlenmek istiyorsa eş, taşınmak istiyorsa ev bulacak, fakat çok da kolaylıkla olacak bir iş değil, çalışma emek isteyen süreçler var önünüzde, kolay olduğu durumda da dersler içeriyor olacak unutmayın sizin için eş ve ilişkiler alanında doğrudan kendinizi içsel ateşinizi yansıttığınız alanda Satürn transit ediyor, şimdi Güneş’in ışığından payınızda düşene sahip çıkma zamanı. Kova burcundan geçen Satürn, hem ne kadar özel hem de ne kadar herkes gibi olduğunuzu size yansıtarak kişiliğinizi tam anlamıyla bütünlemeniz için yeni deneyimler sunuyor.  Hukuki davalarınız ya da açık düşmanlarınız varsa, husumetler, bunlar öncelikle su yüzüne çıkıp sizi üzebilir fakat sonra her şey yoluna girecek ve doğru olan neyse ortaya çıkacak, haklı olan kimse o hakkını alacak.

BAŞAK BURCU

Hastalıklar, günlük yaşam rutinleri, sağlık, temizlik, hizmet, ev hayvanları konusunda sıkıcı kısıtlayıcı bir süreç sizi bekliyor. Satürn bu evden geçerken dikkatli olunması gereken en önemli şey sağlıktır. Kova burcu söz konusu olduğunda toplum sağlığı da önem kazanıyor. Hizmet anlayışınızı geliştireceğiniz, sağlık konusunda farklı bakış açıları geliştireceğiniz bir süreçtesiniz fakat bu deneyim daha fazla kendinizle hizalanmanıza yarayacak.

TERAZİ BURCU

Aşk, yaratıcılık, cinsellik, çocuklar, kendini kabul, sahneye çıkmak, sanat yeteneklerini ortaya koymak, spor gibi öz saygı ve kabul gerektiren konularda çok büyük gelişmelerin eşiğindesiniz. Başlarda zorlu deneyimler sizi bekliyor, Satürn bir beceriyi kazandırırken daima öncelikle sınavlar ve dersler verir sonrasında ise öğrenebildiğiniz ölçüde çok büyük bir beceri geliştirirsiniz. Bu da Satürn’ün ödülüdür.

AKREP BURCU

Akrep burcu için ailesini, köklerini, en derin negatif taraflarını, farkında olmadığı en gizli cevherlerini görme zamanı. Elde etmek istediği ona vadedilen en yüksek potansiyele erişmek için alıp kabul etmesi gereken gölge taraflarla yüzleşmesi gerekiyor. Akrep burcu yüzleşmenin burcudur, acıyı kabul etmez, acıyı kabul ederse korkabilir ve bu yüzden kaçıp yok olabilir, bu ise akrep burcu için ölümden de beterdir, o acıyı reddederek ona meydan okur, ölür ama teslim olmaz. Bu anlamda gerçekçi bir yapı değildir ve cesaret denildiğinde bir diğer Mars burcu olan koç gibi tam bir farkındalıkla mücadele etmediği için CESUR diye adlandırılamaz,, ama o da bir tür savaşçıdır ve gözü karadır. Fakat şimdi en hassas noktadan, en derinlerden bir farkındalığa kucak açma zamanıdır, 4. ev haritanın en derin en karanlık yeridir ve orada yapayalnızızdır. Bu da çok büyük cesaret gerektirir. Yüzleşmeye zorlandığı yerin hakkını verirse tüm haritasının kilidini çözmesi işten bile değil bu transitte. Ayrıca gayrimenkul edinmek ve toprağa yatırım yapmak için güzel fırsatların olacağı zamanlar geliyor.

YAY BURCU

 Yay burcu bu süreci 3. evde deneyimliyor, burada yapılacaklar daha çok basit görünen bilgileri farkındalıkla karşılamak ve samimiyetle öğrenmeye açık olmak. Hiçbir bilgi tam olarak kavranmadığında basit değildir. Bir yay burcunun kafasının ne ölçüde kaf dağında olduğunu, o felsefi zihnin nasıl da zararlı çalışabildiğini görüp, sadeleşmek için gelecek derslere açık olmayı gerektiriyor. Yakınlarla, komşularla, kuzenler ve kardeşlerle olan ilişkileri gözden geçirip herkese hakkını teslim etme zamanları geliyor. Beceremediğiniz şeyler varsa kabul edin ve bu konuda kendinizi geliştirin. İletişim ve birilerine bir şeyleri sadelikle sunmak da önemli bir beceridir, ne kadar sadelik o kadar derinlik biliyorsunuz. Satürn kova burcundan, haritanızın bu alanından geçerken size bilmek ile ilgili özgün değerlerinizi kazandırmak istiyor. Bunun yanında sosyal medya yayıncılığı,  online basın ve iletişim de bu süreçte kesinlikle deneyimleyip geliştireceğiniz konular arasında. Beklettiğiniz basımını geciktirdiğiniz yazılarınızı piyasaya sürme zamanı.

OĞLAK BURCU

Oğlak burcu maddi değerlerini, birikimlerini ve hayatında destek gördüğü kimselerle olan ilişkilerini, öz değer ve öz saygısını değerlendirip arttırma döneminde. Bu konuda sıradan kabul görmüş garantili getirileri olan yöntemlerin hiç işe yaramadığını deneyimleyecek ve sıra dışı görünen kişiye özgü yollardan bu değerleri elde etmeyi öğrenecekler. Bunun yanında değerli olanın aslında ne olduğunu, geleneksel olan kıymetlinin herkes için aynı şeyi ifade etmediğini öğrenecekler. Birden bire yüksek ücretle çalıştığınız işinizden kaçarcasına uzaklaşıp aylaklık gibi görünen bir yola girmek mesela bir oğlak için ne kadar zordur, bunun gibi sıra dışı deneyimler yaşayacaklar. Bu kısıtlanma, daralma ve zorlanma gibi ortaya çıksa da bu değerlerin bireysel farklılıkların ortaya çıkarılmasıyla nasıl geliştirildiğini öğrenecekler. Ve son olarak bazıları, tabi bir kısmı hepsi değil ruhunu satmamayı öğrenecek!

KOVA BURCU

Kim olduğunuzu anlayacağınız bir transit bu, şimdi kendiniz olacak cesareti göstermeniz gerekiyor. İnsanlara da kendileri olabilmeleri için ilham olacağınız becerileri kazanıyorsunuz. Kendinizin ne kadar tuhaf ve güvenilmez bir imaja sahip olduğunu fark edebilir, kendi kendinizi hayal kırıklığına uğratabilir, kimlik bunalımına girebilirsiniz. Fakat transit bittiğinde gerçekten Prometheus’ un ateşi insanlar için çalması gibi bir deneyim kazanacaksınız ama önce ateşi kendiniz için çalın bu içsel merkezlenmeye en çok kova burcunun ihtiyacı var.

BALIK BURCU

Balık burcu transiti 12. evden deneyimliyor.  Çözünüp başka insanlarla, bilinçlerle, karışma zamanı.  Tekrar ayrışana kadar, Satürn ün yükseleninize gelmesiyle 2.5 yıl sonra olacak bu ayrışma, içe çekilip dinlenme ve sükunetle bekleme zamanı. Bu süreçte öğrenecekleriniz aslında bir ayrılma ilüzyonu gibi ama evi gereği her şeyin bütün olarak algılandığı yerde. Birden aslında yaratılışın bütünlüğü karşısında birey olmanın mümkün olmadığının idrakine varabilirsiniz. Kendi bireyliğinizin ne kadar güçlü olursa olsun doğanın işleyişi için hiç de o kadar gerekli ve önemli olmadığını görüp daha da rahatlayacaksınız. Yani balık burcu bu süreçte iyi bir balık olmayı ve ayrılığın bir ilüzyon olduğunu, evrensel olanın yanında herkesin aynı ve bir olduğunu daha iyi anlayacak. Bu bir izolasyon ve içe kapanma süreci getirse de balık burcu insanının doğasına çok uygun olduğu için çok mutluluk verici olabilir.

You may also like

Yorum Bırakın

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız. Kabul Et Daha Fazla Oku