Home Burçlar SATÜRN KOVA BURCUNA GEÇİYOR

SATÜRN KOVA BURCUNA GEÇİYOR

by erol
0 comment

Satürn 22 Mart ta kova burcuna giriyor 2 Temmuz’a kadar orada kalacak. Satürn’ün soğuk ve kuru mizacı kova burcunun sıcak ve nemli mizacından bir ölçüde yumuşayarak faydalı hale gelir, böylesi bir açıklama oldukça antik dönem astrologlarına özgüdür, fakat bu gezegenin sert doğasının çok güçlü konumda bulunduğu kova burcunda neden daha iyicil çalıştığını daha güzel açıklayacak bilinen başka bir sebep de yoktur.

Satürn hem olması gerekenleri hem de hayata geçirilmesi için gerekli olan kuralları, sınırları ve şartları belirleyendir. Sonrasında da transitleri sırasında kontrol eder, düzeltir ve tamamlanmışsa bir sonraki adıma geçirir. Bitmek bilmez bir tekamül süreci ondan sorulur.

Oğlak burcu evrimsel olarak 10. burçtur ve oldukça gelişmiş insan niteliklerini ifade eder. Bu nitelikler evrimsel psikolojik manada ifade edilmek gerekirse olgunluk, bireysel mükemmellik, özgün statüsünü oluşturmuşluk, yaşam amacını keşfetmiş ve ona ulaşmak için geçmesi gereken yollardan geçmiş, engelleri aşmışlık, acılara katlanmışlıktır. Bütün bu sürecin sonunda olması beklenen şey sakinleşmek ve öz kabuldür. Artık mücadele bitmiştir, gelinen noktada kişi topluma örnek olacak kadar iyidir. Bu nokta her harita ve birey için farklıdır. Bazıları savaşçı olacakken bazıları okyanus dalgıcı olur bir diğeri gezgin, başka biri anne ya da baba, başka bir tanesi iş adamı olurken ötekisi öğretmen ya da rehber olur. Bu çeşitlilik ve kişisel yolların farklılığı, herkesin kendi zirvesini bulması ve o yolda çalışması takdir edilmelidir.

Oğlak süreci sonrası gelen kova süreci bireyselliğin zirvesinden sonra geldiği için, bireyselliğin aşılıp evrensel insan modeline geçişte yer alan hümanist insan olma evresidir. Bu evrede kişi diğerlerini kendisi gibi görür ve kabul eder. Herkesin misyonunun farklılığını keşfetmiştir çünkü kendisi hakkında bu bilgiye erişmiştir. Bu süreçte bir ademoğlu olup birlikte barışçıl ve kardeşçe yaşamayı öğrenmesi gerekmektedir ve bilir ki kendisini ya da arkadaşını yükseltmek topluluğa eşit derecede hizmet etmektir. Herkese hakkını teslim etmek ister, herkesin eşit hakları için mücadele eder. Herkesin tekamülüne katkı sağlar. Satürn için burada işler oldukça kolaydır. Deneyimlenmesi gereken en zor engeller oğlak sürecinde aşıldığı için kova sürecinde aşkla ve gönüllülükle birbirine destek olma bilinci geliştirilir. Kişi bencilce ve aşırı kırılgan ve sürekli dalgalanan durgularının esiri olduğu önceki evreleri geride bıraktığı için topluma devrimsel nitelikte katkı sağlamak ve bunu da alçakgönüllülükle yapmayı deneyimlemeye hazırdır artık. Daha rasyonel ve tarafsızdır, egosunu sağlıklı şekilde geliştirecek zamanı olmuştur şimdiye kadar.

Satürn’ün kova burcundaki hareketi pratikte nasıl ortaya çıkar?   Satürn sınırlanma, zorlanma, yapılandırma, planlama, daraltma ve sürecin zorluğuna rağmen sonuçta ulaşılması gereken yere ulaşmakla ilgilidir. Yani kova burcu ile ilgili her şeyin hayatımızda çok zorlanarak oluşturulacağı bir süreci işaret ediyor. Mesela insanların bir araya geleceği sosyal ortamlar hem kısıtlanacak hem de vurgulanacak. Okulların ve mecbur olunmayan toplantıların, seminerlerin tatil edilmesi, ortak bir amaçla bir araya gelen insanların engelenmesi iken online derslerin yaygınlaşması Satürn kova burcunda görevlerin uzaktan da olsa yerine getirileceğini gösteriyor. Online astroloji eğitimlerini hayata geçirmek için de daha doğru bir zaman bulunmaz. Bir süredir yüz yüze verdiğim eğitimlerimi daha fazla talep olmasına rağmen online sisteme bir türlü adapte edememiştim, şimdi mecburen yapmak durumunda bırakıldım. Sistemin işleyişini sanırım biraz daha iyi anlayabildik, yapılması gereken işler yapılıyor ve nasıl yapılması gerekiyorsa öyle yapılıyor. Bir amaç için toplanmış insanlar, bunlar partiler, dernekler ve ya hobi amaçlı aktiviteler olabilir kısıtlanacak ya da bir araya gelmeye zorlanacak . Yeni oluşumlar hayata geçirilebilecek. Benim astroloji bloğu çalışmalarıma şimdi bu süreçte başlamış olmam gökyüzünün enerjisi ile çok uyumlu mesela. Astroloji, bilgi ve internet kova burcu ile ilişkili, bunun yapılandırılması ise Satürn’ün görev alanı.  Satürn doğru yapılmayan işleri de bir şekilde bozacaktır. . Satürn kova burcunda çok güçlü çalışır.  Özellikle Satürn, boğa burcundaki Uranüs’e kare açı yapacağında, insan hakları, hayvan hakları, kadın hakları, LGBTİ hakları gibi konularda yaptığımız yanlışların yüzümüze çarpacağı durumlarla karşılaşabiliriz. Maalesef bu iki gezegenin de tarzları biraz sert olduğu için daha fazla içimize sindiremeyeceğimiz olaylarla karşılaşarak farkındalık yaşamamız da olası görünüyor umarım ki şimdi yaşananlardan daha kötü olacak şeylere şahit olmayalım insanlık olarak. Satürn kova burcunda Uranüs ile bağlantılandırılan dürüstlük, eşitlik, özgünlük, bireysel tekamül ve farklılıkların kabulü gibi konularda zorlayıcı deneyimler getirecektir.   

Satürn yaz ortasında Oğlak burcuna geri dönerek 28 yıl bir daha geri dönmeyeceği buradaki kalan işlerini toparlayacak bu yaklaşık olarak yılın son 6 ayını kapsıyor olacak. Bu süreç oldukça zorlayıcı geçecek işlerin bitirilip sonlandırılması gerekecek çünkü. Sonrasında tekrar kova burcuna geçtiğinde Jüpiter ile de kavuşarak 20 yıllık yeni bir ekonomik ve sosyal döngüyü de başlatarak ilerlemeye başlayacak, bu önümüzdeki üç aylık süreci doğru değerlendirip temelleri atarsak Jüpiter ile yaptığı birleşmeden sonra akış kolay ve daha şanslı ilerleyecektir. Bu yeni döngü ise kova burcunun yukarda bahsettiğimiz bütün niteliklerini kazandırmaya yönelik olacak. Kova burcuna adapte olmak herkese çok iyi gelecek, çok güzel olacak…

Burçlar üzerine etkisini gelecek hafta okuyabilirsiniz.

You may also like

Yorum Bırakın

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız. Kabul Et Daha Fazla Oku